معجزات و کرامات

امام صادق و تکرار معجزه حضرت ابراهیم

حضرت امام صادق علیه السلام فرمود: به شما سفارش می کنم، پرهیزگار باشید و با ارتکاب گناه، مردم را بر خود مسلط نکنید و خویشتن را دچار ذلت و خواری ننمائید.
یونس بن ظبیان نقل می کند که با جمعیتی زیاد در خدمت امام صادق علیه السلام بودیم. شخصی از حضرت سؤال کرد: یابن رسول الله پرنده هایی را که خداوند در قرآن مجید ذکر نموده و خطاب به ابراهیم فرموده است: من الطیر فصرهن الیک ثم اجعل علی کل جبل منهن.
آیا آن پرندگان از یک جنس بودند یا جنس های مختلف؟
حضرت فرمود: آیا می خواهید مانند آن معجزه را به شما نشان دهم؟ ما همه گفتیم: بلی یابن رسول الله. حضرت چهار پرنده از جنس های مختلف را احضار فرمود طاووس و باز و کبوتر و کلاغ و آنها را ذبح نمود و سرهای آن ها را نزد خود نگه داشت و بقیه آن ها را دستور داد با گوشت و استخوان کوبیدند و بعد به چهار قسمت تقسیم نمودند و در چهار خانه قرار دادند و بعد اول طاووس را صدا زدند. ما همگی دیدیم که ذره ذره از هر گوشه خانه جدا شدند و به هم پیوستند و طاووس مثل اول
[صفحه ۵۹]
ساخته شد و سرش به تن آن متصل شد. بعد از آن بقیه پرنده ها را صدا زد و به همین منوال آن ها هم به صورت قبلی خود درآمدند و چهار پرنده زنده شدند و بعد ما پس از اجازه از حضرت از آن مجلس بیرون رفتیم.
[صفحه ۶۰]
برگرفته از کتاب معجزات امام صادق علیه السلام نوشته آقای حبیب الله اکبرپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *