زیارت نامه و ادعیه

دعای امام صادق جهت دفع شر

حضرت امام صادق علیه السلام به عبدالله بن جندب فرموده است: با کسانی که از تو بالاترند ستیزه نکن و کسانی را که از تو پایین ترند مورد استهزاء و تمسخر قرار نده.
عبدالله ابی لیلی روایت می کند که روزی ابوجعفر دوانیقی مرا خواست و چون به مجلس او حاضر شدم گفت: تعجیل کنید و امام جعفر را نزد من حاضر کنید. خدا مرا بکشد اگر من او را نکشم. خدا زمین را از خون من آب دهد، اگر من زمین را از خون وی آب ندهم. پس از صاحب پرسیدم که او چه کسی را می خواهد.
گفت: جعفر بن محمد را، در حال گفتگو بودیم که جماعتی آن حضرت را احضار کردند و پیش از آن که پرده بردارند، آن حضرت را دیدم که لب مبارک می جنبانید و چون ابوجعفر دوانیقی به او نگاه کرد، گفت: مرحبا یابن عمی یابن رسول الله و او را با کمال عزت و احترام در پهلوی خود نشانید و گفت: طعام حاضر کنید. من دیدم ابوجعفر خود لقمه در دهان آن حضرت می گذاشت و بعد از ساعتی حضرت از آن مجلس برخاست و بیرون آمد.
[صفحه ۱۳۷]
من گفتم: ای حضرت، فدای تو گردم، تو محبت مرا نسبت به خود می دانی.
این دوانیقی قصد کشتن تو را داشت و چون شما وارد شدید، لب مبارک می جنبید، شک ندارم که دعا می خواندید، اگر صلاح می دانید آن دعا را به من تعلیم دهید تا چون نزد ایشان بروم آن دعا را بخوانم که به صحبت ایشان مبتلا گشته ام.
حضرت فرمود: آن دعا این است: ما شاءالله ما شاءالله لا یصرف السوء الا لله ما شاءالله ما شاءالله کل نعمه فمن الله ما شاءالله لا حول و لاقوه الا با الله.
[صفحه ۱۳۸]
برگرفته از کتاب معجزات امام صادق علیه السلام نوشته آقای حبیب الله اکبرپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *