اصحاب و شاگردان

نعمات خداوند برای شیعیان

حضرت امام صادق علیه السلام فرمود: شایسته است مسلمان عاقل ساعتی از روز خود را برای کارهایی که بین او و خداوند انجام می گیرد اختصاص دهد و ساعتی برادران ایمانی و دوستان خود را ملاقات کند و در امور معنوی و اخروی با آنان گفتگو نماید و ساعتی نفس خود را با لذائذ و مشتهیاتش که گناه نباشد آزاد بگذارد و این ساعت لذت، آدمی را در انجام وظائف دو ساعت دیگر کمک می کند.
عبدالله بن سنان روایت می کند که روزی از حالات و خوشی بهشت از امام جعفرصادق علیه السلام سؤال کردم. حضرت فرمود می خواهی که آن را ببینی، گفتم: آری. دست مرا گرفت و به بیرون مدینه برد و پای بر زمین زد. من جویی عظیم دیدم که کنار های آن پیدا نبود و از یک طرف آبی سردتر از برف دیدم. از جانب دیگر شیری در نهایت سفیدی و در میان آن شرابی از یاقوت سرخ تر. گفتم یابن رسول الله این جویها از کجا می آید. فرمود: این آن است که حق تعالی در قرآن وعده کرده است. هم چنین در کنار جوی درختانی دیدم و بالای آن درختان کنیزکان دیدم که از آنها بهتر و زیباتر کسی ندیده است.
[صفحه ۸۵]

حضرت امام صادق علیه السلام به یکی از کنیزکان اشاره فرمود آب خواست. کنیز از درخت پایین آمد و درخت نیز خم گردید، پس آن کنیز آب برداشت و به آن حضرت داد. آن حضرت آب را آشامید و به من داد من نیز آشامیدم و هرگز از آن خوش تر و خوشبوتر هیچ آبی نیاشامیده بود. گفتم یابن رسول الله فکر نمی کردم که کار چنین است.
حضرت فرمود: آن چه دیدی کمترین چیز است که حق تعالی از برای شیعیان ما ساخته است. مؤمن چون وفات کند روح او را به اینجا آورند و از این شراب می دهند و دشمن ما چون وفات کند روح وی را به وادی برهوت می برند و حمیم و زقوم به او می دهند پس از وادی برهوت به حق تعالی پناه گیرید. حق تعالی بهشت را برای دوستان ما آفریده و دوزخ را برای دشمنان ما خلق کرده است.
[صفحه ۸۶]
برگرفته از کتاب معجزات امام صادق علیه السلام نوشته آقای حبیب الله اکبرپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *