احادیث و سخنان

سخنان امام صادق در مورد دیدن خدا

داوود بن سرحان گوید: از امام صادق – علیه السلام – درباره ی معنی فرمایش خدای متعال: (فلما رأوه زلفه سیئت وجوه الذین کفروا و قیل هذا الذی کنتم به تدعون) [۵۶۳] «هنگامی که آن را از نزدیک می بینند صورت کافران زشت و سیاه می گردد» سؤال نمودم.
حضرت فرمود: امیرالمؤمنین – علیه السلام – می باشد، هرگاه منزلت و جایگاه او را نزد خدا روز قیامت ببیند دستهای خود را از ندامت و تأسف بر تقصیری که در زمینه ی ولایت داشتند؛ می خورند.
و نیز فرمود: هنگامی که تصویر (یا چهره ی) امیرالمؤمنین – علیه السلام – را روز قیامت ببینند چهره های کفار سیاه و زشت می شود.
و نیز فرمود: هنگامی که پرچم حمد به دست محمد- صلی الله علیه و آله و سلم – داده می شود در حالی که زیر آن پرچم تمام فرشتگان مقرب، و پیامبران مرسل قرار
[صفحه ۲۵۹]
دارند تا آن را به امیرالمؤمنین علی – علیه السلام – می دهند چهره های کفار زشت و سیاه می شود و به آنها گفته می شود: این همان چیزی است که تقاضای آن را داشتید.
و مغیره گوید: از امام باقر – علیه السلام – شنیدم که می گوید: هنگامی که امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب – علیه السلام – را کنار حوض با رسول اکرم – صلی الله علیه و آله و سلم – از نزدیک می بینند صورت کافران زشت و سیاه می گردد. [۵۶۴].
برگرفته از کتاب گنجینه نور پرسش های مردم و پاسخ های امام صادق علیه السلام نوشته آقای احمد قاضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *